O nas

Łączy nas pasja i zrozumienie dla nowych technologii. Etyczne podejście do systemów sztucznej inteligencji jest dla podstawą działalności.

Ceforai jest unikalnym projektem, który został zapoczątkowany w 2021 r. przez trzech geeków, którzy swoje zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają wokół etycznej i godnej zaufania sztucznej inteligencji. Jako ceforai utożsamiamy prawne, techniczne i biznesowe oraz przyszłościowe podejście do danych i zarządzania nimi. Nasze doświadczenie daje nam lepsze spojrzenie na kwestie, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka przez twórców i odbiorców rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, jak i fundusze VC, i dlatego nasze wsparcie może być wartościowym dodatkiem do organizacji, czy to start-upu, ale także dojrzałego podmiotu. Możemy zidentyfikować potencjalne luki, stworzyć strategię i przygotować kolejne kroki, a także zarekomendować konkretne działania, które powinny zapewnić efektywne i zgodne z odpowiednimi normami środowisko dla wzrostu i ekspansji z użyciem nowych technologii.


dr Michał Nowakowski -
z wykształcenia prawnik, z zamiłowania specjalista od AI & Data Governance. Pracował zarówno w instytucjach finansowych, jak i organach regulacyjnych. Posiada doświadczenie we wdrażaniu projektów związanych z wykorzystaniem nowych rozwiązań technologicznych (AI, blockchain, chmura obliczeniowa), zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Doradzał przy tworzeniu nowych produktów i usług wykorzystujących dane oraz rozwiązania oparte o systemy sztucznej inteligencji. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe i w zakresie wystąpień publicznych. Autor wielu publikacji na temat etyki sztucznej inteligencji oraz innowacji finansowych w sektorze finansowym.

Mateusz Chrobok -
poszukuje nowych rozwiązań dla wartościowych projektów i start-upów. Jest doradcą R&D i ekspertem w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jest silnie związany z obszarem biometrii behawioralnej, systemami anty-fraudowymi, oceną wartości nieruchomości, wykrywaniem cyberataków oraz tworzeniem systemów opartych o big data i rozwiązania chmurowe. W ceforai odpowiada za szereg wątków dotyczących zależności pomiędzy człowiekiem a systemami sztucznej inteligencji. Wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności do rozwiązywania problemów etycznych związanych z wykorzystaniem uczenia maszynowego i głebokiego.

Adam Forma -
Niepoprawny optymista, space geek, najlepiej czuje się w strefie dyskomfortu i uwielbia rozwiązywać problemy za pomocą technologii. Fan budowania zrównoważonych, pionowo zintegrowanych firm, które wnoszą pozytywny wkład w środowisko i społeczeństwo i które cenią sobie innowacyjność oraz zróżnicowane myślenie. Uważnie śledzi zawrotne tempo rozwoju sztucznej inteligencji i wierzy, że największy postęp technologiczny w historii ludzkości jest tuż za rogiem i że powinniśmy być na niego dobrze przygotowani.