doradztwo

Bez owijania w bawełnę:

Potrzebujesz dedykowanych warsztatów z zakresu etycznej i odpowiedzialnej AI?

Szukasz doradztwa w zakresie data governance i zarządzania danymi?

Masz problemy z pojawiającymi się wymaganiami AI i Data Governance, w tym w zakresie odpowiednich norm ISO?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.


W Ceforai przykładamy wagę do przestrzegania najwyższych standardów etycznych dla powstających technologii, w tym ewoluującego standardu ISO/IEC 38507:2022 i międzynarodowych wytycznych (UNESCO, WHO, OECD), które mogą mieć zastosowanie w branżach regulowanych. Zapewniamy, że organizacja posiada aktualne, kompletne i proporcjonalne rozwiązania AI & Data Governance, które poprawiają efektywność i budują pozycję podmiotu dbającego o przestrzeganie praw człowieka, ale i wartości dla akcjonariuszy. Lista kontrolna jest niezbędna, ale dbamy o to, aby zmiany miały realny wpływ i wartość.

Dostosowujemy się do  indywidualnych potrzeb organizacji, a w swojej pracy kierujemy się zasadą proporcjonalnego podejścia do budowania biznesu. Zaczynamy od zrozumienia  organizacji, kultury i procesów, a następnie identyfikujemy luki, które należy uzupełnić, do których należą zmiany w procedurach i politykach lub modyfikacje o charakterze technicznym. Przyglądamy się również podejściu organizacji do wdrażania nowych technologii, aby zrozumieć rzeczywiste oczekiwania i możliwości, które mogą się różnić w zależności od skali biznesu lub jego ukierunkowania. Następnie przygotowujemy konkretne rekomendacje, które można wdrożyć wspólnie lub pozostawić organizacji do samodzielnego opracowania i realizacji.

Co robimy?
1. Weryfikujemy polityki, procedury i praktyki oraz dostosowujemy je do indywidualnych potrzeb.
2. Opracowujemy i wspieramy wdrażanie strategii.
3. Budujemy strukturę organizacyjną, która zapewnia odpowiedni poziom odpowiedzialności i komunikacji.
4. Rozwijamy procesy związane z zarządzaniem danymi, algorytmami i modelami.
5. Weryfikujemy wszelkie luki o charakterze technicznym i infrastrukturalnym oraz wspieramy tworzenie dokumentacji technicznej.
6. Szkolimy pracowników w organizacji.
7. Wykonujemy kontrole zgodności, czyli ocenę zgodności z zasadami i przepisami, w tym standardami, ale nie świadczymy usług doradztwa prawnego.

Chcesz przedyskutować swoje możliwości? Daj nam znać tutaj.

‌‌‌‌